Переваги автоматичних дверей

Для чого потрібні автоматичні двері?

Image

У більшості випадків автоматичні двері встановлюються в приміщеннях з великою прохідністю людей. Це, як правило, супермаркети, торгові комплекси, вокзали, аеропорти та інші будівлі громадського призначення. Яскравий приклад необхідності встановлення автоматичних дверей - великі магазини, у яких для зручності клієнтів використовуються вантажні візки. З їхньою допомогою можна легко і не напружуючись доставити придбані товари до запаркованого на вулиці автомобіля. Навіть коли покупець виносить свої покупки без використання візка, завжди приємно, коли двері відкриваються самі, та не треба докладати зайвих зусиль, коли зайняті руки. Встановивши на вході в магазин автоматичні двері, його власник отримує величезну перевагу. Адже це відразу ж заохотить як постійних клієнтів, так і нових, яких стане набагато більше.

Важливо зазначити, що двері - місце витоку тепла з приміщень. Розсувні автоматичні конструкції оптимізують час відкривання, завдяки чому в обладнаних ними приміщеннях легше забезпечити постійний режим температури і вологості повітря.

Автоматичні двері - це атрибут іміджу і престижу компанії, знак того, що вона піклується про комфорт і клієнтів, і персоналу. Величезний асортимент варіантів виконання дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-якого об'єкта з індивідуальною або типовою архітектурою. При цьому автоматичні дверні конструкції розсувного типу можуть встановлюватися як на завершальному етапі будівництва, так і в процесі експлуатації будівлі.

Надаючи перевагу автоматичним дверям, замовник, як правило хоче використати такі переваги:

  • Значне збільшення терміну експлуатації, порівняно із звичайними дверима. Автоматичне відкривання і закривання дверей виключає участь в цьому процесі людини. Обидва ці фактори також певною мірою впливають на імідж компанії, якісні вхідні двері вже під час входу людини в будівлю безперечно підвищують престиж будівлі.
  • Економія в приміщенні тепла, або прохолоди (в залежності від періоду року) і, як наслідок, енергетичних ресурсів. Автоматика чітко слідкує за тим, щоб двері були постійно закритими, чого не скажеш про людей, що проходять через них.

Загалом можна виділити наступні переваги автоматичних дверей.

  1. Зручність і безпека. Сучасні системи автоматики дозволяють налаштувати різні режими роботи дверей, а також інтегруватися в існуючі системи безпеки, контролю доступу, протипожежної безпеки, комп’ютерні мережі.
  2. Надійність і довговічність. Кількість циклів відкривання автоматичних дверей незрівнянно більша від звичайних. За умови інтенсивної роботи витрати на ремонт звичайних дверей з ПВХ та доводчиків інколи перевищують вартість автоматичних дверей, не згадуючи вже про зручність та іміджеві втрати.
  3. Підвищене енергозбереження забезпечується автоматичним закриванням дверей відразу ж після проходу людини в приміщення і частковим відкриванням (так званим зимовим режимом роботи). З метою зниження енергетичних витрат такі двері часто поєднуються з повітряними тепловими завісами, що відсікають холодне повітря з вулиці і зменшують втрати тепла всередині приміщення. Так само можна використовувати повітряні завіси у спекотну погоду, і тим самим зменшувати енерговитрати на кондиціювання приміщення.

Автоматичні двері обладнані багатьма системами безпеки, що запобігають травмуванню людей або тварин, які знаходяться в зоні їхньої дії. Від правильного налаштування таких систем залежить безпека експлуатації та зручність користування.

Майже всі сучасні автоматичні двері мають наступні режими роботи.

  1. Автоматичний режим – стандартний режим роботи, при якому забезпечується вільний прохід людей в обох напрямках.
  2. Режим часткового відкривання, або зимовий режим роботи. В цьому випадку двері відкриваються не на повну ширину, а лише частково, що дозволяє зменшити втрати теплого повітря з приміщення.
  3. Режим «зачинено». Двері не реагують на рух людей ні зовні, ні всередині приміщення. У випадку втрати електропостачання приміщення все ще надійно захищене від відкривання дверей за допомогою електрозамка.
  4. Режим «відчинено». Двері перебувають у відчиненому стані. Як правило в такому режимі стулки дверей можна рухати самостійно, що використовується для їх чищення прибиральниками.
  5. Односторонній режим роботи, який дозволяє регулювати потоки людських мас, спрямовуючи їх у певному напрямку через окремі двері. Як правило такий режим використовується в кінці робочого дня, коли потрібно випустити відвідувачів з приміщення, не впускаючи при цьому нових з вулиці.

З недоліків автоматичних дверей можна виділити суттєву вартість. Тут треба шукати компроміс між витратами на автоматичні двері, та витратами на забезпечення постійної роботи звичайних дверей (включаючи збільшення витрати на енергоносії). Ціна автоматичних дверей розсувного типу безпосередньо залежить від конструктивного виконання, розмірів, функціональності, а також наявності фрамуги над отвором. Також на вартість впливає якість використаних у виробництві матеріалів і необхідність додаткових опцій або комплектуючих. Також треба зазначити необхідність періодичного технічного обслуговування. Якщо цьому не приділяти достатньо уваги, термін безперебійної служби автоматичних дверей може суттєво зменшитись.

Manusa

Manusa Visio 100

Автоматичні розсувні двері MANUSA Visio 100 розраховані на інтенсивну роботу при безперервній експлуатації ...

Більше
Manusa

Grupsa RS Color

RS-COLOR ручні або автоматичні карусельні двері з 3-ма або 4-ма стулками, виготовлені з використанням ексклюзивних ...

Більше
Tormax 2201

Tormax 2201

Конструкція дверей не тільки оптимальна та естетична, а й враховує побажання монтажників та сервісних інженерів. Процесорна система...

Більше